Přečtěte si, co krásného o mých kurzech napsaly moje "studentky", žáci ve školách, anebo školní týmy. U všech referencí jsem se usmívala od ucha k uchu a všechny mě dojaly:-)

K háčkování mě přivedla kamarádka Jana, když mi řekla o tom, že chodí na kurz k Ditě Fialové do knihovny v Moravanech. Dita mě v kurzu přivítala s úsměvem a radostí a já jsem na první pohled věděla, že chci, aby tato sympatická, milá a lidská paní byla mou přítelkyní. Povedlo se! Naučila mě háčkovat, nebrat starosti tak vážně a užívat si života. Až mi okolnosti dovolí, tak se na ní ráda obrátím i v oblasti šití. Její kurzy s radostí doporučuji svým kamarádkám, protože vím, že všichni budou jejím lidským přístupem okouzleni. Ona totiž jako jedna z mála lektorek umí i přiznat, že něco neví, ale vždy se to s nadšením doučí, aby to příště mohla naučit i ostatní. Děkuji, Dito, že se s tebou mohu pravidelně setkávat a že jsi mi v mnohém inspirací.
Eva Hlaváčkovákurz háčkování Moravany
Dita Fialová je také Jediná na světě. Je neskutečně kreativní, ochotná, pečlivá, vrhá se do všeho s chutí a láskou. Pokud chcete mít zážitkové učení, tak navštivte její kurzy. Na kurzu háčkováni v knihovně v Moravanech před sedmi lety naučila háčkovat úplné začátečnice. Vznikla nová přátelství. Dodnes háčkujeme, přibývají další a věřím, že tam chodí hlavně za ní. Umí naučit, poradit, přeložit krkolomné anglické návody a povzbudit svými zážitky nejenom rukodělnými. My háčkujeme každou první středu v měsíci od 17. hodin.
Zdena Bakešová, knihovnicekurz háčkování Moravany
Všem doporučuji, moc jsme si to s vnučkou užily, děkujeme Dituš
Míša Spurnátvoříme s dětmi
Tak přesně touhle šálou-tunelem jsem u Dílna Jediná na světě začínala s háčkováním. Do té doby jsem háček nikdy nedržela v ruce. Děkuji Dita Fialová za pomoc,trpělivost a pohodu na našich setkáních.
Monika Faltysovákurz háčkování Moravany
24.4. k nám dorazila paní Dita Fialová. Ukazovala nám, jak pracuje s vlnou a jak se vyčesává. Věděl jsem, že ovce se stříhají, ale nevěděl jsem, že mají ve vlně lanolin. Lanolin je látka, která způsobuje samočištění. Vyráběli jsme si malé ovečky z vlny. Mohli jsme si vyzkoušet tkaní na tkalcovském stavu a předení na kolovrátku. Přednáška byla zajímavá a moc se mi líbila.
Jakub Beránek 5. tř.ZŠ Dolní Ředice
Viděli jsme prezentaci o různých druzích rostlin, ze kterých se vyrábí oblečení (len, bambus, bavlník, kokos, kopřiva, konopí). A také o různých druzích živočichů, z jejichž srsti se vyrábí oblečení (např. kozy, ovce, psi, lamy) … Velmi mě překvapilo, že jde získat vlnu z velbloudů. Velbloudi, většinou na jaře, se oklepou a spadne z nich kolem 5 kg vlny. … Vlna z králíků angoráků je 10krát výhřevnější než ovčí….Viděli jsme video o pánovi, který stříhal ovce. … Dělali jsme ovce z papíru a vlny a při tom jsme se koukali na pohádku Krtek a kalhotky. Taky jsem tkal …Mohli jsme si zkusit vyčesávat vlnu… Paní Fialové vlnu dovážejí různí lidé, takže jestli znáte někoho, kdo chová ovečky a jejich vlnu vyhazuje anebo pálí, tak mu řekněte, že dělá velikou chybu. Protože z vlny se dají udělat různé věci.
žáci 4. a 5. tř.ZŠ Dolní Ředice
Máme za sebou prima den a byla to jízda.:) Paní Dita k nám do školy přijela se zajímavým tématem, jaký je "život" vlny. V jejích workshopu došlo k propojení teorie s praxí a činnostním učením. Nejen, že se děti i dozvěděly řadu nových informací, ale také si prakticky vyzkoušely, jak se vlna vyčesává, jak se s ní pracuje a jistě nejpoutavější byla možnost si sednout ke kolovrátku a prožít si kousek poctivé tradiční práce, když "z ničeho něco vzniká". Tradice bychom si měly chránit a tohle je jedna z možností, jak je podpořit. Za krásný den paní DItě moc děkujeme
Tým ZŠ Horní ŘediceZŠ Horní Ředice

Chcete se na něco zeptat?